Calma
PradžiaAntčiužiniaiPagalvėsAntklodėsKiti gaminiaiKontaktai
Susisiekite su mumis
+370 640 77337
 

             

    Pirkdami bet kurią "CALMA" ortopedinę pagalvę gausite dovaną - antrą tokios pačios vertės  ar kiek mažiau kainuojančią pagalvę

 
 
AntčiužiniaiPagalvėsAntklodėsLovosKiti gaminiai
Prekių krepšelis

Išrinkta prekių:

0

Kiekis:

0

Suma:

0 €

Knarkimas įspėja apie ligas

 

Knarkimas drumsčia aplinkinių ramybę, o poroms kartais tampa ir nesantaikos priežastimi. Tačiau kartais šie nemalonūs garsai gali signalizuoti ir apie rimtą ligą.

 

Gydo kopūstų sultys?

 

Dauguma žmonių kartais knarkia. Taip gali nutikti pervargus, išgėrus migdomųjų vaistų, miegant tam tikroje padėtyje ar tiesiog padauginus alkoholio. Tokiais atvejais nepatogumų kyla tik aplinkiniams, kenčiantiems dėl knarkalio kaimynystės.

Žmonės gali knarkti dėl įgimtų ir įgytų anatominių ypatumų: siaurių viršutinių kvėpavimo takų, didelio liežuvio, apatinio žandikaulio struktūros, nosies polipų, iškrypusios nosies pertvaros ir pan.  

 

Nemalonių garsų naktį priežastimi gali būti funkciniai pakitimai, reguliuojantys kvėpavimo raumenų darbą miego metu. Knarkalių gretas galima papildyti dėl vyresnio amžiaus, hormoninių pokyčių, genetinio polinkio ar nutukimo.

Kartais žmonės knarkimo bėdą bando spręsti patys, ieškodami išeities vaistinėse arba išbandydami įvairius liaudiškus metodus.

 

Pastarieji knarkimą siūlo gydyti šviežių kopūstų sultimis, sumaišytomis su medumi, arba šaltalankių aliejumi, kurį po kelis lašiukus reikėtų lašinti į kiekvieną šnervę, likus kelioms valandoms iki miego. Tačiau specialistai šiuos metodus labiau linkę priskirti mitams nei naudos atnešantiems metodams. 

 

Galbūt miego kokybę knarkaliams pagerins į pagalvę įdėti mėtų, paparčio lapai ar apynių spurgos? Nepamaišys ir miegą gerinančios žolelių arbatos: valerijono šaknų, melisos, mėtų, gudobelės žiedų.

 

Prieš knarkimą – specialios pagalvės  

   

Kartais praverčia ir toks knarkimo profilaktikos būdas – miegant galva turėtų būti pakelta aukščiau. Šitai galima padaryti pakėlus lovos galvūgalį, pasidėjus aukštesnę pagalvę ar tiesiog įsigijus naują, skirtą specialiai nuo knarkimo.

 

Knarkiantiems žmonėms CALMA siūlo specialią „Max Q“  pagalvę.  Ji tikrai palengvins kvėpavimą dėl specialiai sprandui pritaikytos  padėties, o pagalvės centre esanti įduba padės atverti kvėpavimo takus. Būtent užspausti kvėpavimo takai ir tampa knarkimo priežastimi.

 

Kai kurie liaudiški patarimai gal ir nepanaikins knarkimo, bet miego kokybę tikrai pagerins. Vienas tokių – kiekvieną vakarą gerai išvėdinti miegamąjį bei drėgna pašluoste nuvalyti kambario grindis ir palanges. Manoma, kad sausas miegamojo oras taip pat gali būti viena iš knarkimo priežasčių.  

 

Įspėja apie ligas 

 

Ne visada reikėtų numoti ranka į kvėpavimo sutrikimus miegant. Jie gali sukelti nemažai   problemų: padidinti sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis ir net autoavarijų tikimybę. Mat dėl knarkimo kenčia miego kokybė, tad toks žmogus atsikelia nepailsėjęs, neišsimiegojęs, o dieną jis būna labiau išsiblaškęs.  

 

Medikams didžiausią nerimą kelia obstrukcinė miego apnėja. Tai toks sutrikimas, kai miegant daugiau nei dešimčiai sekundžių sustoja kvėpavimas. Miegodamas žmogus gali nustoti kvėpuoti  net kelis šimtus kartų per valandą.  

Dėl apnėjos gali sutrikti širdies ritmas, padidėti kraujospūdis, ištikti miokardo infarktas, insultas, staigi ankstyva mirtis. Pasitaiko, kad apnėja sergantis žmogus tiesiog užsnūsta prie vairo ar vidury pokalbio.

 

 Spėjama, kad apnėja nustatoma vos trečdaliui pacientų, nors ši problema kamuoja gerokai daugiau žmonių. Apnėja kelis kartus dažniau vargina vyrus nei moteris. Šį sutrikimą gali išprovokuoti antsvoris, vyresnis amžius, anatominiai veido ir žandikaulių ypatumai. 

 

Kam reikalingas teniso kamuoliukas?

 

Kartais knarkimą siūloma gydyti... su teniso kamuoliuku. Jį įsiuvus naktinių drabužių nugaroje kartais galima išspręsti knarkimą. Toks metodas padeda, kai žmogus knarkia tik miegodamas ant nugaros ir jam būdingas pozicinis knarkimas. Bet tokių knarkalių nėra daug.

 

Knarkimą gali sukelti nosies vožtuvo nepakankamumas. Šią patologiją žmogus gali nusistatyti pats – jei pirštu paspaudus nosies galą, kvėpavimas tampa lengvesnis.  

 

Tačiau geriausiai nustatyti knarkimo priežastį padeda būtent gydytojo specialisto – otolaringologo konsultacija.  

Knarkuolis pirmiausia apklausiamas, specialiu klausimynu įvertinamas jo mieguistumas. Gydytojas    įvertina anatominę viršutinių kvėpavimo takų struktūrą, sąkandį, liežuvio padėtį. Prireikus atliekami išsamesni tyrimai.

 

Kokie yra obstrukcinės miego apnėjos požymiai?

 

knarkimas

kvėpavimo sustojimas miegant

neramus miegas

pasikartojantys prabudimai

nemiga

susilpnėjęs lytinis potraukis

dažnas šlapinimasis naktį

rytinis galvos skausmas

dieną varginantis mieguistumas

sumažėjęs darbingumas